با داتیس ارتباط عالیست
Image is not available
تست سرعت
Image is not available
راه اندازی FTTH
Image is not available
اینترنت رادیویی
Image is not available
پشتیبانی 24 ساعته
استان البرز راه اندازی شد
نصب adslمخابرات البرز
با داتیس ارتباط عالیست
داتیس ارتباطات پارس مجری پروژه ای مخابراتی و ارتباطی در کشور با بهره گیری از دانش و تکنولوژی روز دنیا با کادر مجرب در خدمت هموطنان گرامی می باشد
نصب سرویس adsl
خدمات فیبر نوری
تلفن اینترنتی
ارتباطات رادیویی
previous arrow
next arrow
Full screenExit full screen
Slider

ماه‌لرزه‌

ماه‌لرزه‌
 دانشمندان می‌گویند لرزش‌هایی که دهه‌ها پیش توسط لرزه‌نگارها در مکان‌های فرود آپولو ضبط شدند، احتمالاً به گسل‌های جوانی ارتباط دارند که توسط مدارگرد ناسا با نام Lunar Reconnaissance Orbiter شناسایی شده‌اند. دانشمندان می‌گویند هشت ماه‌لرزه در فاصله ۳۰ کیلومتری از گسل‌ها رخ داده است. این یافته‌ها اگر درست باشند، نشان می‌دهند که ماه امروز نیز همچنان از لحاظ لایه‌های زمین‌شناختی، فعال است.
 
دانستن مطالب بیشتر راجع به این فعالیت‌ها، از جمله اینکه کدام قسمت از سطح ماه هنوز هم در حال حرکت است، می‌تواند به دانشمندان کمک کند که فضاپیمای آتی را در کجا فرود بیاورند – و کجا فرود نیاورند.
 
ماه‌لرزه‌ها – برخلاف زمین‌لرزه‌ها – توسط صفحه‌های زمین‌ساختی (tectonic plates) بزرگ و پرشمار که با شکاف از یکدیگر جدا می‌شوند، با هم برخورد دارند یا از روی یکدیگر می‌لغزند، پدید نمی‌آیند. توماس واترز (یک دانشمند سیاره‌شناس که سرپرستی این مطالعه را برعهده دارد) می‌گوید در عوض، ماه همچون عطارد و مریخ، اصولاً سیاره‌ای «تک‌صفحه‌ای» است.
 

با این وجود، اشیاء تک‌صفحه‌ای هم می‌توانند دچار لرزش شوند. همزمان با سرد شدن این اشیاء و انقباض بخش درونی، پوسته سخت بیرونی آنها نیز فشرده می‌شود و ترک برمی‌دارد. این فشردگی سبب ایجاد لرزش می‌گردد.
 
در سال ۲۰۱۰، آقای واترز سرپرستی گروهی پژوهشی را برعهده داشت که تصاویر مدارگرد فوق را مورد مطالعه قرار دادند و صخره‌های سینوسی پرشماری را شناسایی کردند که در سرتاسر سطح ماه توزیع شده بودند. این صخره‌ها نشانگر رانش می‌باشند و مناطقی هستند که سطح آنها همزمان با خنک شدن ماه، منقبض شده است. به عقیده آقای واترز، این صخره‌ها بسیار جوانند.
 
شناسایی گسل‌های فعال می‌تواند در برنامه‌های آتی ما زمینیان برای حضور بلندمدت روی ماه، مفید باشد. با توجه به اینکه گرانش روی ماه از زمین کمتر است، حتی یک ماه‌لرزه کوچک هم می‌تواند منجر به لرزش‌های مهیب گردد. آقای واترز می‌گوید: «برای اینکه روی ماه از روی سطح جدا شوید، لازم نیست شاهد لرزه‌های پرقدرتی باشید».

تماس با مدیرعامل

اگر می خواهید رضایت یا نارضایتی خود را مستقیم به من اعلام کنید... اگر فکر می کنید یکی از همکاران من که با شما در ارتباط است، لایق تشویق یا تذکر است... اگر پیشنهادی برای داتیس ارتباطات پارس دارید که می تواند راهگشای ما باشد... اگر دوست دارید، با داتیس ارتباطات پارس به هر نوعی همکاری داشته باشید... اگر هر خلاقیت یا مطلبی هست که مایلید مستقیما به من اطلاع دهید.... می توانید با پر کردن فرم تماس با ما که مستقیم توسط خود من چک می شود و یا ارسال ایمیل به mojtaba@hajimolahoseini.ir با من در ارتباط باشید. همچنین عضویت شما در باشگاه مشتریان داتیس ارتباطات پارس که متعلق به همه شماست (فارغ از اینکه مشترک داتیس ارتباطات پارس هستید یا نه) فضایی برای ارتباط نزدیکتر من و همکارانم با شما خواهد بود.

مراکز سانترال و voip

 

خدمات تخصصی خانه هوشمند