با داتیس ارتباط عالیست
Image is not available
تست سرعت
Image is not available
راه اندازی FTTH
Image is not available
اینترنت رادیویی
Image is not available
پشتیبانی 24 ساعته
استان البرز راه اندازی شد
نصب adslمخابرات البرز
با داتیس ارتباط عالیست
داتیس ارتباطات پارس مجری پروژه ای مخابراتی و ارتباطی در کشور با بهره گیری از دانش و تکنولوژی روز دنیا با کادر مجرب در خدمت هموطنان گرامی می باشد
نصب سرویس adsl
خدمات فیبر نوری
تلفن اینترنتی
ارتباطات رادیویی
previous arrow
next arrow
Full screenExit full screen
Slider

راه اندازی VoIP

 راه اندازی VoIPسیستم تلفن تحت شبکه سخت افزاری و نرم افزاری نسل جدید مراکز تلفن میباشد. این سیستم به سرعت در حال گسترش و جایگزینی سیستم های قدیمی و آنالوگ مراکز تلفنی می باشد. نصب و راه اندازی VoIP  از جمله تخصص های تیما شبکه در زمینه VoIP می باشد.

مراکز تلفن تحت شبکه بروی بستر شبکه کار می کنند و با توجه به اینکه در حال حاضر تمامی شرکت ها، سازمان ها، موسسات و مجموعه های بزرگ مجهز به سیستم شبکه میباشد به راحتی در هر مجموعه ای قابل اجرا میباشد. راه اندازی  VoIP امکانات بسیاری  در اختیار کاربران قرار می دهد. این امکانات باعث افزایش روز افزون آن گشته بطوری که در حال حاضر در اروپا و آمریکا اکثر سازمان ها و شرکتها و موسسات مانند مراکز سیاسی ودفاتر ریاست جمهوری، بانک ها، مراکز پلیس، بیمارستانها، مراکز امدادی، سازمانهای دولتی، کارخانجات و … از این سیستم بهره گیری می کنند. این سیستم در کشور ما نیز به سرعت در حال رشد میباشد.

مزایای راه اندازی VoIP

سیستم VoIP نسبت به مراکز قدیمی دارای مزایای بسیاری می باشد که چند مورد آن در زیر آورده شده است.

عدم محدودیت جغرافیایی

 تمامی دفاتر و شعب و مراکز مرتبط به مجموعه در هر جای دنیا قابل اتصال به این مجموعه می باشد. همگی بصورت یک داخلی در سیستم تعریف شده و به راحتی با هم در تماس خواهند بود.

ارتباط رایگان

با توجه اتصال تمامی مراکز بدون محدودیت جغرافیایی، ارتباط بین شعب بی نیاز از سیستم مخابراتی انجام می گیرد و لذا مکالمات بین دفاتر رایگان انجام می شود.

عدم نیاز یه سیم کشی تلفن

 نظر به اینکه این سیستم بروی بستر شبکه انجام می گیرد نیازی به سیم کشی جداگانه برای تلفن وجود ندارد و بروی بستر ارتباطی شبکه ایجاد شده قابل اجرا است.

گسترش آسان

 اضافه نمودن خطوط داخلی و شهری با سادگی میسر است و مانند سیستم های آنالوگ قدیمی نیاز به تعویض دستگاه و سیم کشی جداگانه وجود ندارد.

حفظ شماره

با جابجایی در هر مجموعه میتوانید داخلی خود را نیز با خود منتقل کنید و نیاز به تعاریف پیچیده و تغییر شماره نیست.

امکانات بیشتر

 نسل جدید سیستم تلفن دارای توانمندی ها و قابلیت هایی هستند که در سیستم های قدیمی قابل اجرا نیست. این امکانات را برای هر سانترال میتوانید با کلیک بروی سیستم مورد نظر در آیتم های روبرو روبرو مشاهده نمایید.

امکانات فراوان بصورت یک پارچه

در سیستم های قدیمی برای اضافه نمودن هر امکان جدید ( در صورتی که قابل اجرا باشد ) نیاز به خرید یک کارت اضافه یا اضافه نمودن یک سرور و ترکیب این دو با هم است که هزینه های بسیاری را بر دوش خریدار می گذارد در صورتی که در نسل جدید سیستم تلفن تمامی امکانات بصورت یک پارچه در اختیار مشتری قرار میگیرد که هر مجموعه با توجه به نیاز خود میتواند از همگی و یا چندین مورد دلخواه بهره گیرد.

مدیریت ساده: مدیریت این سیستم بر خلاف سیستم های قدیمی بسیار ساده میباشد و تمامی امکانات و تعاریف براحتی در دسترس کاربر است.

کنفرانس گسترده

بر خلاف سیستم قدیمی که کنفرانس مکالمه سه نفره انجام میشود در اینجا با تعریف اتاق کنفرانس شکل میگیرد و تعداد افراد بیشتری بدون نیاز به خطوط شهری بین تمامی نقاط شما در یک مجموعه یا مراکز گسترده با هم به گفتگو بپردازند.

استفاده از تلفن های نرم افزاری

 شما می توانید براحتی بدون نیاز به خرید گوشی تلفن و یا برای راحتی کار با صفحه کلید و هدفون از تلفن نرم افزاری قابل نصب بروی تمامی کامپیوتر ها استفاده نمایید.

منشی تلفنی چند لایه

با استفاده از سانترال نسل جدید شما میتوانید منشی را برای سطوح مختلف تعریف کنید و حتی تمامی مراکز گسترده شما را تحت پوشش این سیستم درآورد.

امکان اتصال موبایل

در راه اندازی VoIP با نصب نرم افزار بروی گوشی های موبایل براحتی میتوان موبایل ها را به عنوان یک داخلی برای این مراکز تعریف کرد.

شماره گیری سریع

در این سیستم امکان تعریف شماره های افراد مانند شماره منزل یا تلفن همراه با شماره های سه رقمی میباشد که دیگر نیازی به گرفتن شماره های طولانی و به خاطر سپردن آن ها نیست.

صندوق پستی

صندوق صوتی دیگر امکان این سیستم است که در صورت عدم حضور شما تماس گیرنده میتواند پیام خود را بگذارد.

شماره گیری با نام اشخاص

شما میتوانید به جای به خاطر سپردن شماره با استفاده از حروف روی صفحه کلید تلفن نام شخص را وارد کرده و تماس برقرار نمایید.

بستن شماره های خاص

علاوه بر بستن ۰ و ۰۰ شما میتوانید شماره هایی که نباید توسط افراد شماره گیری شود را در سیستم تعریف کنید.

امکان ضبط و شنود مکالمات

لیست مکالمات

 تمامی مکالمات با زمان و تاریخ و مدت مکالمه در سیستم فهرست می شود و شما بدون نیاز به رقتن به مخابرات لیست تمامی ارتباطات را خواهید داشت.

امکان برقراری مکالمه تصویری

 با استفاده از تلفن تصویری و یا Webcam و برقراری مکالمه تصویری از امکانات راه اندازی VoIP می باشد.

امکانات پابه

کلیه امکانات معمول در سانترال ها مانند Call park , Call Transfer, DND, Black list, Hold در راه اندازی VoIP وجود دارد.

و بسیاری امکانات دیگر از قابلیت های دیگر سیستم های نوین تلفنی است که در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

روش های راه اندازی VoIP

چند روش راه اندازی این سیستم به شرح ذیل می باشد:

Cisco Call Manager

شرکت سیسکو از پیشگامان ارایه سیستم های VoIP و Video Conference در دنیا می باشد.کیفیت برتر اولین مشخصه محصولات سیسکو می باشد و آن را به انتخاب اول سازمان ها شرکت های بزرگ دنیا بدل نموده است.

Cisco CME

این سیستم راه کار سخت افزاری مرکز تلفن تحت شبکه شرکت معظم سیسکو می باشد. در این سیستم روتر مناسب را تعداد داخلی و خطوط PSTN انتخاب می شود. سپس با انجام تنظیمات مربوطه IP-PBX در اختیار کاربر قرار می گیرد.

Cisco CUCM

این سیستم مدل Enterprise و نرم افزاری مراکز تلفن سیسکو می باشد که نیاز به نصب بر روی سرور های مورد تایید سیسکو دارد. این مراکز برای ارایه سرویس ها و اتصال داخلی ها به لایسنس نیاز دارد و برای هر نوع سرویس یا گوشی تعدادی لایسنس مصرف می کند.

استریسک Asterisk

نرم افزارهای متن باز با امکان گسترش آسان و توسعه سریع به محبوبیت خاصی بین کاربران دست یافته اند. از این جمله نرم افزار ها مرکز تلفن Asterisk می باشد. این نرم افزار پس از نصب بر روی سرور و نصب کارت های مخصوص یک مرکز تلفن کامل و پیشرفته در اختیار شما قرار می دهد.

الستیکس Elastix

نرم افزار Asterisk نیاز به دانش فنی بالا و آشنایی با فرامین لینوکس و Asterisk دارد که کار با آن را برای کاربران عادی مشکل می سازد. شرکت های زیادی به توسعه و نصب برنامه های کمکی که انجام تنظیمات بر روی Asterisk را آسان می سازد مشغول می باشند. Elastix یکی از سیستم ها جخت راه اندازی سیستم VoIP می باشد. این شرکت با ارایه سیستم Asterisk Base همراه با منوی کاربری آسان و سرویس های افزوده یک مرکز تلفن جامع را ارایه می کند. این نرم افزار توسط شرکت ۳CX خریداری شدو از شکل رایگان خارج گشت.

سیستم تلفن تحت شبکه Issable

این سیستم ادامه پروژه Elastix بوده و پس از تجاری شدن الستیکس به صورت رایگان در احتیار کاربران با همان امکانات قرار دارد.

راه کارهای سخت افزاری Midsize, SOHO

محصولات SoHo و Midsize مرکز تلفن های سخت افزاری برای شرکت های کوچک و متوسط می باشند. این محصولات با قیمتی مناسب امکانات خوبی را در اختیار مشتری قرار می دهند. از این محصولات میتوان به ATCOM, Yeastar اشاره کرد.

راه کارهای سخت افزاری Enterprise

این سری محصولات مخصوص سازمان ها و مراکز بزرگ  می باشند. تعداد بالای داخلی و گسترش ورودی های شهری و قیمت بالاتر از مختصات این سری محصولات در راه اندازی سیستم VoIP است.

تماس با مدیرعامل

اگر می خواهید رضایت یا نارضایتی خود را مستقیم به من اعلام کنید... اگر فکر می کنید یکی از همکاران من که با شما در ارتباط است، لایق تشویق یا تذکر است... اگر پیشنهادی برای داتیس ارتباطات پارس دارید که می تواند راهگشای ما باشد... اگر دوست دارید، با داتیس ارتباطات پارس به هر نوعی همکاری داشته باشید... اگر هر خلاقیت یا مطلبی هست که مایلید مستقیما به من اطلاع دهید.... می توانید با پر کردن فرم تماس با ما که مستقیم توسط خود من چک می شود و یا ارسال ایمیل به mojtaba@hajimolahoseini.ir با من در ارتباط باشید. همچنین عضویت شما در باشگاه مشتریان داتیس ارتباطات پارس که متعلق به همه شماست (فارغ از اینکه مشترک داتیس ارتباطات پارس هستید یا نه) فضایی برای ارتباط نزدیکتر من و همکارانم با شما خواهد بود.

مراکز سانترال و voip

 

خدمات تخصصی خانه هوشمند